• Jackass 4.5

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Dog

    ★★★½

  • Life Is But a Dream

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Dual

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½