• Fire Island

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Mary J. Blige's My Life

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★

  • The Donut King

    ★★½

  • 8:46

  • TFW No GF

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Maria Bamford: Weakness Is the Brand

    ★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

  • Spinster

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • At the Video Store

    ★★★½

  • The Booksellers

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Verotika

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Plus One

  • You Don't Nomi

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Mail Order Murder: The Story Of W.A.V.E. Productions

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

  • David Crosby: Remember My Name

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Non-Fiction

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Calling All Earthlings

    ★★★½

  • I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

    ★★★

  • Ideal Home

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Slave to the Grind

    ★★★

  • In Search of Ozu

    ★★★½

  • Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Game Changers

  • Category III: The Untold Story of Hong Kong Exploitation Cinema

    ★★★

  • Love & Saucers

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • At the Drive-In

    ★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★½

  • Marc Maron: Too Real

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

  • Wish Upon

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½