RSS feed for Boolius
  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • #Alive

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★½

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★½

  • TFW NO GF

    ★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • DAU. Natasha

    ★★★

  • The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

    ★★½

  • The Platform Master

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Mister America

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Dolemite Is My Name

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Inside The Secret World of Incels

  • Anima

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

    ★★★

  • The Plagiarists

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Fyre

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • LOCAL58 - Real Sleep

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Shrek Retold

    ★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★½

  • May I Please Enter

    ★★

  • Suspiria

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Death of a Nation

  • LOCAL58 - Show For Children

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ½

  • Burning

    ★★★½

  • Gotti

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bushworld Adventures

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • The Fifth Annual 'On Cinema' Oscar Special

  • The Wolf House

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★½

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Mandy

    ★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

    ★★★