• BlacKkKlansman

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • The Image Book

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Cover Girl

    ★★★★

  • Bushworld Adventures

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • The Fifth Annual 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★

  • The Wolf House

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Mandy

    ★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

    ★★★

  • The Trial

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Rose Gold

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • 9/11

    ★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Death Note

    ★★½

  • In a Heartbeat

  • Cream

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ½

  • The Square

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★½

  • The Disaster Artist

  • The Boss Baby

  • ami. exe

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • Francis Bacon: A Brush with Violence

  • Get Out

    ★★½

  • Kuso

    ★★

  • Who is Arthur Chu?

    ★★★

  • Project X

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • HyperNormalisation

    ★★★½

  • The Man Who Would Never Be, What They Made Him To Be

    ★★

  • Antiporno

    ★★★★

  • Arrival

    ★★½

  • Nocturama

    ★★★★

  • Nine Lives

    ★½

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ½