• The Fifth Annual 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★½

  • To the Wonder

    ★★★½

  • Knight of Cups

    ★★★★★

  • Fire (Pożar)

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Tokyo Tribe

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Buffalo '66

    ★★★★

  • Jesus Camp

    ★★★½

  • Making a Murderer

    ★★★½

  • Le Samouraï

    ★★★★

  • 2+2=22 [The Alphabet]

    ★★½

  • Violated Angels

    ★★★★

  • The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

    ★★½

  • There must be some kind of way out of here

    ★★½

  • Frank

    ★★½

  • Wavelength

    ★½

  • The Isolated

    ★★★