• Sully

    Sully

    ★★★

    fucking idiot shouldn't have landed the plane in the water

  • Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

    Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

    ★★★½

    Badalamenti never disappoints

  • To the Wonder

    To the Wonder

    ★★★★

    I miss my tv :(

  • The Disc of Sorrow Is Installed

    The Disc of Sorrow Is Installed

    lynch is one of the funniest people, maybe ever. This shit is so funny, don't know why this exists, but i'm just happy I get to watch it

  • Honey Bunny

    Honey Bunny

    ★★½

    Is anyone as based as Gallo? The man just wants to make is art. Whatever horny autism he has always produces such a manifestation of what I can only define as "Gallo-ness". I hope that Gallo is happy in life, he deserves to live a good life, he just wants to film sexy ladies rotating, what a king

  • Step Brothers

    Step Brothers

    ★½

    約翰·賴利(John C Reilly)是偉大的喜劇演員之一。威爾·弗雷爾(Will Ferrel)不好笑。

  • Private Parts

    Private Parts

    ★★★

    大部分表演都很糟糕。 但是导演,剪辑,电影摄影几乎可以完美地制作出完美的电影。

  • Personal Shopper

    Personal Shopper

    ★★★

    感覺就像一部鉚釘電影,但沒有夢幻般的空靈

  • I'm Thinking of Ending Things

    I'm Thinking of Ending Things

    ★½

    Obnoxious, smug, and joyless. But functional in its misery.

  • 25th Hour

    25th Hour

    ★★★★½

    “Everyone needs to see the desert.”

  • Mister America

    Mister America

    ★★½

    It took them three days to film this, and it shows.

  • Fausta

    Fausta

    White women be like: