Sort by

BooliusGoozler has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Zebraman

Zebraman

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Mikey

Mikey

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
31

31

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Woods

The Woods

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Full Metal Yakuza

Full Metal Yakuza

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sun Scarred

Sun Scarred

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas Under the Stars

Christmas Under the Stars

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Edit this entry