Sort by

justinC has logged 30 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Inevitable Defeat of Mister & Pete

The Inevitable Defeat of Mister & Pete

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Panic

Panic

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Antichrist

Antichrist

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Excision

Excision

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
River of No Return

River of No Return

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tao of Steve

The Tao of Steve

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry