Sort by

justinC has logged 25 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tornado Rampage

Tornado Rampage

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
The Battered Bastards of Baseball

The Battered Bastards of Baseball

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Omar

Omar

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Noah

Noah

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Low

Get Low

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wingsuit Warrior

Wingsuit Warrior

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Desperado's Duel

Desperado's Duel

2014
×
Edit this entry  
15
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maradona '86

Maradona '86

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
TINY: A Story About Living Small

TINY: A Story About Living Small

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry