• Beanie Mania

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★★★

  • The Stand

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Juanita

    ★★★

  • Benchwarmers 2: Breaking Balls

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Quincy

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Clowntergeist

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Mindhorn

    ★★★

  • Lion

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • Star Trek Beyond

  • ClownTown

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★★★

  • For the Love of Spock

    ★★★★★

  • The Jungle Book

  • Pee-wee's Big Holiday