• Project Power

  • The Old Guard

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★

  • Midway

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • Robin Hood

    ★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★

  • Iron Cowboy: The Story of the 50.50.50 Triathlon

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • My Dinner with Hervé

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Hurricane

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • The Festival

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ideal Home

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Super Troopers 2

    ★★

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

    ★★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • Gringo

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Mute

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • The Happy Prince

    ★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★★½

  • Come Sunday

    ★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½