Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
Edit this entry  
12
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★½
Edit this entry  
01
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Edit this entry  
11
Midway

Midway

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Run Silent, Run Deep

Run Silent, Run Deep

1958
×
★★★
Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
Edit this entry  
21
Hurricane

Hurricane

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Battle of Britain

Battle of Britain

1969
×
★★★★
Edit this entry  
26
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
06
In Which We Serve

In Which We Serve

1942
×
★★★
Edit this entry  
18
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Iron Cowboy: The Story of the 50.50.50 Triathlon

Iron Cowboy: The Story of the 50.50.50 Triathlon

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Kim Swims

Kim Swims

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kansas City

Kansas City

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Enforcer

The Enforcer

1951
×
★★★
Edit this entry  
09
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Boys & Girl from County Clare

The Boys & Girl from County Clare

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Day of the Siege

Day of the Siege

2012
×
Edit this entry  
15
Khartoum

Khartoum

1966
×
★★½
Edit this entry  
12
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Restoration

Restoration

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry