RSS feed for boondoggle

boondoggle has logged 33 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
In Which We Serve

In Which We Serve

1942
×
★★★
Edit this entry  
18
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Iron Cowboy: The Story of the 50.50.50 Triathlon

Iron Cowboy: The Story of the 50.50.50 Triathlon

×
★★½
Edit this entry  
28
Kim Swims

Kim Swims

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kansas City

Kansas City

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Enforcer

The Enforcer

1951
×
★★★
Edit this entry  
09
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Boys from County Clare

The Boys from County Clare

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
September Eleven 1683

September Eleven 1683

2012
×
Edit this entry  
15
Khartoum

Khartoum

1966
×
★★½
Edit this entry  
12
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Restoration

Restoration

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Castles in the Sky

Castles in the Sky

2014
×
Edit this entry  
17
Performance

Performance

1970
×
★★★
Edit this entry  
09
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★
Edit this entry