Boonmee has logged 15 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry