• The Unholy

  • Malcolm & Marie

  • The Dry

  • Tenet

    ★★★

  • All Day and a Night

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • The Longest War

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Angel of Mine

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • Castle of Dreams

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Top End Wedding

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Apollo 11

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Second Act

    ★★½

  • Robin Hood

  • Instant Family

    ★★★★