Sort by

bo has logged 252 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Strike!

Strike!

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jazz on a Summer's Day

Jazz on a Summer's Day

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swing Vote

Swing Vote

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
2012

2012

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dick

Dick

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Ultra

American Ultra

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Speed

Speed

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Heart of Glass

Heart of Glass

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry