Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry