André has logged 472 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Final Portrait

Final Portrait

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benji

Benji

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Outsider

The Outsider

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Souvenir

Souvenir

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cured

The Cured

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mute

Mute

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nostalgia

Nostalgia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
When We First Met

When We First Met

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Basmati Blues

Basmati Blues

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Permission

Permission

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Clapper

The Clapper

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry