André has logged 46 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All This Panic

All This Panic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Early Man

Early Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Most Hated Woman in America

The Most Hated Woman in America

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Called Him Morgan

I Called Him Morgan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wilson

Wilson

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Nighter

All Nighter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Frantz

Frantz

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning Sands

Burning Sands

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sense of an Ending

The Sense of an Ending

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Contemporary Color

Contemporary Color

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wolves

Wolves

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Word

The Last Word

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dying Laughing

Dying Laughing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rock Dog

Rock Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Dubious Battle

In Dubious Battle

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
XX

XX

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry