• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Yara

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Banishing

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Silver Skates

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

  • Aladdin

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Clovehitch Killer

  • Suspiria

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Star

    ★½

  • All the Reasons to Forget

    ★★

  • 1922

    ★★½

  • On Chesil Beach

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Silent Child

    ★★★★

  • Loving Vincent

  • The Beguiled

    ★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Hated in the Nation