Sort by

camily has logged 24 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silver Skates

Silver Skates

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry