Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Love Hunter

Love Hunter

1972
×
★★★
Edit this entry  
15
Wong Ping's Fables 2

Wong Ping's Fables 2

2019
×
Edit this entry  
15
The Modern Way to Shower

The Modern Way to Shower

2019
×
Edit this entry  
15
Wong Ping's Fables 1

Wong Ping's Fables 1

2019
×
Edit this entry  
11
The Cloud in Her Room

The Cloud in Her Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Rest For the Braves

Rest For the Braves

2016
×
Edit this entry  
23
Grown-ups

Grown-ups

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Next Door

Next Door

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Offbeat Cops

Offbeat Cops

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Lesson in Murder

Lesson in Murder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Intimate Strangers

Intimate Strangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tokyo.Sora

Tokyo.Sora

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Shirome

Shirome

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Into the Picture Scroll: The Tale of Yamanaka Tokiwa

Into the Picture Scroll: The Tale of Yamanaka Tokiwa

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
The Poem of Hayachine Valley

The Poem of Hayachine Valley

1982
×
★★★
Edit this entry  
03
The Red Filter is Withdrawn.

The Red Filter is Withdrawn.

2020
×
Edit this entry  
01
Brother

Brother

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Trofim

Trofim

1995
×
Edit this entry  
29
Warsha

Warsha

2022
×
Edit this entry  
28
Final Deathtination

Final Deathtination

2021
×
Edit this entry  
28
The Castle

The Castle

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hanzo the Razor: Sword of Justice

Hanzo the Razor: Sword of Justice

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Korean Ghost Story – Ieodo

Korean Ghost Story – Ieodo

1979
×
★★★
Edit this entry  
25
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shinjuku Triad Society

Shinjuku Triad Society

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Sparklers

Sparklers

2022
×
Edit this entry  
21
Modern Korea: The Age of Beasts

Modern Korea: The Age of Beasts

2022
×
Edit this entry  
20
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sex, Okra & Salted Butter

Sex, Okra & Salted Butter

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Forget Love for Now

Forget Love for Now

1937
×
★★★
Edit this entry  
15
The Most Terrible Time in My Life

The Most Terrible Time in My Life

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
The Seppuku Pistols

The Seppuku Pistols

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Welcome to New York

Welcome to New York

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hunting Rifle

Hunting Rifle

1961
×
★★★★
Edit this entry  
11
Yellow Crow

Yellow Crow

1957
×
★★★
Edit this entry  
11
Cinematic Liars of Asahi-za

Cinematic Liars of Asahi-za

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Cowards who Looked to the Sky

The Cowards who Looked to the Sky

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ain't No Tomorrows

Ain't No Tomorrows

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parks

Parks

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Tale of a Raindrop

Tale of a Raindrop

2012
×
★★½
Edit this entry