Sort by

Chun Hei has logged 516 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Light Shines Only There

The Light Shines Only There

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Harmful Insect

Harmful Insect

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Farewell Song

Farewell Song

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Vision

Vision

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
A Boy Sato

A Boy Sato

2017
×
Edit this entry  
23
The Long Excuse

The Long Excuse

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Projects

The Projects

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Albino's Trees

The Albino's Trees

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
My Atomic Aunt

My Atomic Aunt

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Chef of South Polar

The Chef of South Polar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Suzaku

Suzaku

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fancy Dance

Fancy Dance

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
Knockout

Knockout

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ito

Ito

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
One Second

One Second

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Guidance

Guidance

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Clytaemnestra

Clytaemnestra

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Karmalink

Karmalink

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Faceless

Faceless

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Nude at Heart

Nude at Heart

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Atomic Cover-Up

Atomic Cover-Up

×
Edit this entry  
28
Rolling

Rolling

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Come Back Anytime

Come Back Anytime

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Pursuit Of Perfection

The Pursuit Of Perfection

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Good Deal

Good Deal

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ten Months

Ten Months

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Miracle City Koza

Miracle City Koza

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Heaven: To The Land of Happiness

Heaven: To The Land of Happiness

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Arc

Arc

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Last of the Wolves

Last of the Wolves

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Kim Min-young of the Report Card

Kim Min-young of the Report Card

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Shrieking in the Rain

Shrieking in the Rain

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
A Balance

A Balance

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Otonashi | 音無し

Otonashi | 音無し

2021
×
Edit this entry  
21
The Dawn of Kaiju Eiga

The Dawn of Kaiju Eiga

2019
×
Edit this entry  
21
Matou

Matou

2018
×
Edit this entry  
21
Take 8

Take 8

2016
×
Edit this entry  
19
THE LAST GOZE

THE LAST GOZE

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Singing in the Dark: Erasing the Disabled of Okinawa

Singing in the Dark: Erasing the Disabled of Okinawa

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Silence on That Day

Silence on That Day

2021
×
★★½
Edit this entry