Sort by

Chun Hei has logged 61 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mattei Affair

The Mattei Affair

1972
×
★★★★
Edit this entry  
29
C'est la vie!

C'est la vie!

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Anna

Anna

1975
×
★★★
Edit this entry  
27
Tamako Love Story

Tamako Love Story

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Trash

Trash

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Lord's Ride

The Lord's Ride

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
my favorite software is being here

my favorite software is being here

2021
×
Edit this entry  
18
Hotel Poseidon

Hotel Poseidon

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Dick Maas Method

The Dick Maas Method

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Ring

The Ring

2021
×
Edit this entry  
17
Wild Girl

Wild Girl

2021
×
Edit this entry  
17
Curly Takes a Bath by the Sea

Curly Takes a Bath by the Sea

2020
×
Edit this entry  
17
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shadows

Shadows

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Kitchen with Apartment

Kitchen with Apartment

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Plastic Dome of Norma Jean

The Plastic Dome of Norma Jean

1966
×
★★★
Edit this entry  
15
The Sandwich

The Sandwich

1977
×
Edit this entry  
15
Fake Fruit Factory

Fake Fruit Factory

1986
×
Edit this entry  
15
Rat Life and Diet in North America

Rat Life and Diet in North America

1968
×
Edit this entry  
14
Popsicles

Popsicles

1984
×
Edit this entry  
14
The Sweet Number - An Experience of Consumption

The Sweet Number - An Experience of Consumption

1969
×
Edit this entry  
14
Melons

Melons

1998
×
Edit this entry  
14
All the Things We Never Said

All the Things We Never Said

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Me and the Cult Leader

Me and the Cult Leader

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sunken Films

Sunken Films

2020
×
Edit this entry  
12
Two Sons and a River of Blood

Two Sons and a River of Blood

2021
×
Edit this entry  
11
Vanya and Sonia and Masha and Spike

Vanya and Sonia and Masha and Spike

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Underdog: Part One

Underdog: Part One

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Namibia: Independence Now!

Namibia: Independence Now!

1985
×
Edit this entry  
10
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Who Killed Vincent Chin?

Who Killed Vincent Chin?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Rough History (of the destruction of fingerprints)

A Rough History (of the destruction of fingerprints)

2016
×
Edit this entry  
09
Palmistry

Palmistry

1974
×
Edit this entry  
07
A Month of Single Frames

A Month of Single Frames

2019
×
Edit this entry  
07
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
Edit this entry  
07
A Leave

A Leave

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hidden

Hidden

2020
×
Edit this entry  
07
H-E-L-L-O

H-E-L-L-O

2015
×
Edit this entry  
07
The Color of Love

The Color of Love

1994
×
Edit this entry  
07
Mansfield 1962

Mansfield 1962

2006
×
Edit this entry  
07
An Image

An Image

1983
×
Edit this entry  
06
We Are Going to Record

We Are Going to Record

2014
×
Edit this entry  
06
The Horse Thieves. Roads of Time

The Horse Thieves. Roads of Time

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Ainu: Indigenous People of Japan

Ainu: Indigenous People of Japan

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Boatman

Boatman

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
His Image

His Image

2021
×
Edit this entry  
04
Little Forest: Winter/Spring

Little Forest: Winter/Spring

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Witches of the Orient

The Witches of the Orient

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Delphine’s Prayers

Delphine’s Prayers

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
F Is For Future

F Is For Future

2019
×
★★★
Edit this entry