Sort by

boringdan has logged 119 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twins

Twins

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry