Sort by
  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Yesterday

    ½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Being Frank: The Chris Sievey Story

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Mothman of Point Pleasant

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • FTL

    ★★★★

  • Double King

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★½

  • Free Fire

    ★★★½

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • The Untamed

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Seoul Station

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Holy Hell

    ★★★½

  • The Lure

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Borrowed Time

    ★★★½

  • Notfilm

    ★★★★

  • Hell House LLC

    ★★★

  • High-Rise

    ★★★★½

  • Best of Enemies

    ★★★

  • Synchronicity

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • We Are Still Here

    ★★★★

  • The Other Side

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Cop Car

    ★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Death Drive

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Missing Pieces