Sort by

BoringPostcards has logged 43 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Death Drive

Death Drive

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wizards

Wizards

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Virile Games

Virile Games

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Music Lovers

The Music Lovers

1971
×
★★★½
Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Duran Duran: Unstaged

Duran Duran: Unstaged

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
FTL

FTL

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King of Jazz

King of Jazz

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rehearsals for Extinct Anatomies

Rehearsals for Extinct Anatomies

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Comb

The Comb

1991
×
★★★★
Edit this entry