RSS feed for Joshua
  • Extraction

    ★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Gucci Cruise 2020

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Too Old to Die Young

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Domino

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Monos

    ★★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • The Dead Center

    ★★★

  • The Perfection

    ½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • Freaks

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Loro

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Our Time

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Aquarela

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Mountain

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Mile 22

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Cam

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ½

  • Climax

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★