RSS feed for Joshua

Joshua has logged 15 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Temple

Temple

2017
×
★★★
Edit this entry