Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
Edit this entry  
16
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
Edit this entry  
15
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Macabre

Macabre

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Black Belly of the Tarantula

The Black Belly of the Tarantula

1971
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hunted

Hunted

2020
×
Edit this entry  
14
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
Curse of Aurore

Curse of Aurore

2020
×
Edit this entry  
13
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
Edit this entry  
13
Chasing Sleep

Chasing Sleep

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Happy Face

Happy Face

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Other Hell

The Other Hell

1981
×
★★½
Edit this entry  
08
The Suspicious Death of a Minor

The Suspicious Death of a Minor

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
Edit this entry  
07
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Washing Machine

The Washing Machine

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Circle of Atonement

Circle of Atonement

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Name of the Game Is Kill

The Name of the Game Is Kill

1968
×
★★★★
Edit this entry  
03
Descent Into Darkness: My European Nightmare

Descent Into Darkness: My European Nightmare

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Who Took Johnny

Who Took Johnny

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Edit this entry  
31
Toys Are Not for Children

Toys Are Not for Children

1972
×
★★★½
Edit this entry  
31
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★★½
Edit this entry  
30
Frazier Park Recut

Frazier Park Recut

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Always Watching: A Marble Hornets Story

Always Watching: A Marble Hornets Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Exhibit A

Exhibit A

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dunsmore

Dunsmore

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
388 Arletta Avenue

388 Arletta Avenue

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Infliction

Infliction

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
Edit this entry  
22
Ghost Squad

Ghost Squad

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
Edit this entry  
19
Death of a Vlogger

Death of a Vlogger

2019
×
Edit this entry  
18
Black Bear

Black Bear

2020
×
Edit this entry  
14
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
14
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
Edit this entry  
10
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
Edit this entry