• A Cure for Wellness

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★½