Sort by

Botbotb has logged 69 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
He Who Gets Slapped

He Who Gets Slapped

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Abduction

Abduction

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Married a Strange Person!

I Married a Strange Person!

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Idiots and Angels

Idiots and Angels

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hair High

Hair High

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lily C.A.T.

Lily C.A.T.

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
I Am a Knife with Legs

I Am a Knife with Legs

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clerks III

Clerks III

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry