• The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Jackass Forever

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Dual

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • An Audience with Adele

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Sands Between

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Clickbait

    ★★★