Sort by

Joe has logged 403 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Best Actress of All Time

Best Actress of All Time

2013
×
Edit this entry  
30
Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

2005
×
Edit this entry  
30
Slow Motion

Slow Motion

2014
×
Edit this entry  
30
Making a Scene

Making a Scene

2013
×
Edit this entry  
30
Brad Pitt in America's National Parks

Brad Pitt in America's National Parks

2017
×
Edit this entry  
30
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Edit this entry  
30
Touch of Evil

Touch of Evil

2011
×
Read prior review Edit this entry  
30
Scripted Content

Scripted Content

2014
×
Edit this entry  
29
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Sands Between

The Sands Between

2021
×
Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Edit this entry  
14
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2010
×
Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read prior review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Edit this entry