Sort by

bouman has logged 213 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Watcher

The Watcher

2000
×
★½
Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Dramarama

Dramarama

2020
×
★★
Edit this entry  
15
The GoodTimesKid

The GoodTimesKid

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Darkness

Darkness

2019
×
½
Edit this entry  
08
Beauty Water

Beauty Water

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Gwendoline

Gwendoline

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
We Don't Like Captain Sausage!

We Don't Like Captain Sausage!

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Equals

Equals

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Anon

Anon

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
The Witches

The Witches

1990
×
★★½
Edit this entry  
30
The Day of the Lord

The Day of the Lord

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Father There Is Only One 2

Father There Is Only One 2

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
Edit this entry  
16
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
You Die

You Die

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mope

Mope

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry