• Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • American Underdog

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★½

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Loki

    ★★½

  • F9

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Best Sellers

    ★½

  • Cosmic Sin

    ½

  • Son

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Never Hike Alone in the Snow

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • Money Plane

  • Rhubarb

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Change the Subject

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★