• tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Squid Game

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Four Roads

    ★★★

  • Save Ralph

  • Hey There!

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ethos

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Sweat

    ★★★

  • The Last Dance

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Persian Lessons

    ★★★

  • Cocoon

    ★★★

  • Exile

    ★★★½

  • Luxor

    ★★

  • Rise of Empires: Ottoman

  • Little Women

    ★★★

  • Comidark Films: In Between

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Echo

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★

  • Money Trap

    ½

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mirage

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Maniac

  • High Life

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Announcement

    ★★★

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Veslemøy's Song

    ★★★

  • Bergman: A Year in a Life

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★½