RSS feed for Bowenstra
  • Parasite

    ★★★★½

  • Us

    ★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Bright

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Creep 2

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Raw

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Ant-Man

  • The Invitation

    ★★★½

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • It Follows

    ★★★★½

  • Creep

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Great Gatsby

  • Spring Breakers

  • V/H/S

    ★★★½

  • Toy Story 3

  • Avatar

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Up

  • Pineapple Express

    ★½

  • Iron Man

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★½

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Harold & Kumar Go to White Castle

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Scooby-Doo

  • Monsters, Inc.

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • Blow

    ★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • High Fidelity

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★½

  • Saving Private Ryan

    ★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • The Game

    ★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★