• The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Juice WRLD: Into the Abyss

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Wicken

    ★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • When I Get Home

    ★★★★

  • A Life in Our Times

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Best Friend

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Night School

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★½