Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Life

After Life

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Banksy Does New York

Banksy Does New York

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
02
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★½
Edit this entry  
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sing a Song of Sex

Sing a Song of Sex

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fishing with John

Fishing with John

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Images

Images

1972
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
23
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry