Boycott has logged 18 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Blood

Captain Blood

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Morgan

Morgan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Revenge

Revenge

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rats

Rats

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smashed

Smashed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry