• Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Loki

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Killing in Thy Name

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Swiped to Death

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Promare

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • After

  • Missing Link

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • BlacKkKlansman

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

  • A Wrinkle in Time

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You