RSS feed for Bprd140
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
★★½
Edit this entry  
29
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Surrogates

Surrogates

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Anna

Anna

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Faster

Faster

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Wolf Warrior

Wolf Warrior

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★
Edit this entry  
18
This Is England

This Is England

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Tripper

The Tripper

2006
×
★★
Edit this entry  
17
Rocket Science

Rocket Science

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Cop Out

Cop Out

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Annie Get Your Gun

Annie Get Your Gun

1950
×
★★★
Edit this entry  
14
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Midway

Midway

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
The French Lieutenant's Woman

The French Lieutenant's Woman

1981
×
★★★
Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★
Edit this entry  
10
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Parent Trap II

The Parent Trap II

1986
×
★★½
Edit this entry  
08
The Parent Trap

The Parent Trap

1961
×
★★★
Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Dark Victory

Dark Victory

1939
×
★★★½
Edit this entry  
07
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Jackson Heights

In Jackson Heights

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Destination Tokyo

Destination Tokyo

1943
×
★★★
Edit this entry  
02
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★
Edit this entry