RSS feed for Bprd140
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★½
Edit this entry  
23
At Berkeley

At Berkeley

2013
×
★★
Edit this entry  
22
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
Ryan's Daughter

Ryan's Daughter

1970
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Country Girl

The Country Girl

1954
×
★★★
Edit this entry  
20
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★
Edit this entry  
16
Donovan's Reef

Donovan's Reef

1963
×
★★★
Edit this entry  
16
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★½
Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
15
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★
Edit this entry  
15
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
An

An

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Zoom

Zoom

2006
×
★★
Edit this entry  
11
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★
Edit this entry  
06
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★
Edit this entry  
05
Turbo

Turbo

2013
×
★★
Edit this entry  
04
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Family

Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Li'l Quinquin

Li'l Quinquin

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Edit this entry  
31
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Prospero's Books

Prospero's Books

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★½
Edit this entry  
26
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
Rush

Rush

1991
×
★★½
Edit this entry  
25
Suburra

Suburra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry