RSS feed for Bprd140

Bprd140 has watched 711 crime films.

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★

  • Stuber

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Holmes & Watson

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Super Troopers 2

    ★★★

  • Death Wish

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Bright

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Wheelman

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Suburbicon

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • American Made

    ★★★½

  • Shot Caller

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Bad Santa 2

  • The Accountant

    ★★★

  • Masterminds

    ★½

  • Free Fire

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★½

  • Dog Eat Dog

    ★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Criminal

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Suburra

    ★★★★

  • Secret in Their Eyes

    ★★★½

  • Black Mass

    ★★★

  • Legend

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Spy

    ★★★

  • Chappie

    ★★★

  • Victoria

    ★★★

  • Dope

    ★★★½