Sort by

Brian has logged 20 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry