Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Next Exit

Next Exit

2022
×
Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Edit this entry  
26
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Edit this entry  
25
The Bay

The Bay

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Earth vs. the Spider

Earth vs. the Spider

1958
×
★½
Edit this entry  
16
The Giant Gila Monster

The Giant Gila Monster

1959
×
★½
Edit this entry  
15
Beast

Beast

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★½
Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Edit this entry  
08
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★
Edit this entry  
06
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
½
Edit this entry  
04
Them!

Them!

1954
×
★★½
Edit this entry  
03
Splinter

Splinter

2008
×
Edit this entry  
03
Severed

Severed

2005
×
½
Edit this entry  
02
The Beast from 20,000 Fathoms

The Beast from 20,000 Fathoms

1953
×
★★
Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★
Edit this entry  
30
Noah

Noah

2014
×
½
Edit this entry  
29
Pelosi in the House

Pelosi in the House

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★
Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Edit this entry  
26
2022 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

2022 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
Edit this entry  
14
Smile

Smile

2022
×
★½
Edit this entry  
12
Harry & Meghan

Harry & Meghan

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
Edit this entry  
11
Medea

Medea

1969
×
★★
Edit this entry  
04
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Edit this entry  
04
In Darkness

In Darkness

2011
×
★★★
Edit this entry