RSS feed for Br0wnEyedQueen
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Penelope

Penelope

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Pokémon: The First Movie: Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie: Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
03
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fred Rogers: America's Favorite Neighbor

Fred Rogers: America's Favorite Neighbor

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Table 19

Table 19

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cargo

Cargo

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Zombies

Zombies

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Titan

The Titan

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Mune: Guardian of the Moon

Mune: Guardian of the Moon

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Con Air

Con Air

1997
×
Edit this entry  
15
Patema Inverted

Patema Inverted

2013
×
★★★★½
Edit this entry