Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Porky's

Porky's

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
WeCrashed

WeCrashed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Take and Run

Take and Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Dress

The Dress

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★
Edit this entry  
17
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
Edit this entry  
03
Bestia

Bestia

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Edit this entry  
20
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry