Brad has logged 353 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La Chambre

La Chambre

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Curse of the Golden Flower

Curse of the Golden Flower

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hercules Against the Moon Men

Hercules Against the Moon Men

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Fix the World

How to Fix the World

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
flight

flight

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Scary Movie

The Scary Movie

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
New York Portrait, Chapter II

New York Portrait, Chapter II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Boston Fire

Boston Fire

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Leto

Leto

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Satan Said Dance

Satan Said Dance

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Werewolf

Werewolf

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ghost in the Machine

Ghost in the Machine

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
People's Republic of Desire

People's Republic of Desire

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Owned

Owned

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Firm

The Firm

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Caniba

Caniba

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Interface

Interface

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Water and Power

Water and Power

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Case of the Morituri Divisions

The Case of the Morituri Divisions

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
Thrillkill

Thrillkill

1984
×
Read the review Edit this entry  
25
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Net

The Net

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragonfly Eyes

Dragonfly Eyes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Net

The Net

1995
×
★★★
Edit this entry